Browsed by
Kirjoittajalta elsi

Ryhmänäyttely Äänekoski 2.6.2018

Ryhmänäyttely Äänekoski 2.6.2018

Näyttelyssä arvostellaan FCI:n ryhmät 3/9 & 7/8, myös pennut
Ilmoittautumiset, Tuomarit, Yhteydenotot, Aikataulut

KOIRIEN ILMOITTAUTUMINEN ON PÄÄTTYNYT

Koirien ilmoittautumista koskevat tiedustelut: Maarit Hassinen puh: 040 8310 570 e-mail: maarit.sairberg(at)surffi.fi

AIKATAULUT:

Voit avata tästä ilmoittautuneille osoitetun kutsukirjeen jonka liitteenä löytyy myös näyttelypäivän aikataulu.

PALKINTOTUOMARIT:

Ryhmä 3:

Airedalenterrieri, amerikankarvatonterrieri, amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, amerikanstaffordshirenterrieri, andalusianrottakoira, australianterrieri, bedlingtoninterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, bullterrieri, cairnterrieri, ceskyterrieri, dandiedinmontinterrieri, englanninkääpiöterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, jackrussellinterrieri, japaninterrieri, kettuterrierit, parsonrussellinterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Maija Mäkinen.
Muut rodut Marja Talvitie.
*Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Marja Talvitie.

Ryhmä 7:

Auvergnenseisoja, bourbonnaisinseisoja, braque de l´ariege, braque saint-germain, bretoni, burgosinseisoja, englanninsetteri, gordoninsetteri, hollanninpeltopyykoira, isomünsterinseisoja, italianseisoja, karkeakarvainen saksanseisoja,karkeakarvainen slovakianseisoja, karkeakarvainen unkarinvizsla, korthalsingriffoni, lyhytkarvainen saksanseisoja, lyhytkarvainen unkarinvizsla, pienimünsterinseisoja, pitkäkarvainen saksanseisoja, pointteri, portugalinseisoja, punainen irlanninsetteri, punavalkoinenirlanninsetteri, ranskanseisoja, gascognelaistyyppi, ranskanseisoja, pyreneläistyyppi, spinone, stabijhoun, tsekinseisoja, vanhatanskankanakoira, weimarinseisojat, villakoirapointteri Reia Leikola-Walden.
Muut rodut Pirjo Aaltonen.
*Varalla kaikille ryhmä 7 roduille Pirjo Aaltonen.

Ryhmä 8:

Amerikancockerspanieli, amerikanvesispanieli, barbet, chesapeakelahdennoutaja, clumberinspanieli, cockerspanieli, englanninspringerspanieli, espanjanvesikoira, fieldspanieli, irlanninvesispanieli, kooikerhondje, lagotto romagnolo, portugalinvesikoira, sussexinspanieli, walesinspringerspanieli, viiriäiskoira Annaliisa Heikkinen.
Friisinvesikoira, kiharakarvainen noutaja, sileäkarvainen noutaja Reia Leikola-Walden.
Muut rodut Pirjo Aaltonen.
*Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Pirjo Aaltonen.

Ryhmä 9:

Villakoirat Annaliisa Heikkinen.
Bichon frisé, bolognese, bostoninterrieri, lhasa apso, prahanrottakoira, venäjäntoyt Marja Talvitie.
Griffon belge, griffon bruxellois, kiinanharjakoira, petit brabancon, tiibetinspanieli Pirjo Aaltonen.
Muut rodut Tanya Ahlman-Stockmari.
*Varalla kaikille ryhmän 9 roduille Tanya Ahlman-Stockmari.

RYHMÄKILPAILU TUOMARIT:

FCI 3/9 Maija Mäkinen
FCI 7/8 Pirjo Aaltonen
Paras veteraani Marja Talvitie
Paras kasvattajaryhmä Tanya Ahlman-Stockmari
Best in Show Pirjo Aaltonen

YHTEYDENOTOT:

Koirien ilmoittautumista koskevat tiedustelut:
Maarit Hassinen puh: 040 8310 570 e-mail: maarit.sairberg(at)surffi.fi
Kehäsihteerit Elsi Pääaho 0405906836 elsi.paaaho(at)live.fi
Myyntipaikat Unto Sormunen 0408405725
Muut tiedustelut: Hilkka Kosonen 0405545846

NÄYTTELYPAIKKA:

Äänekosken Liikuntapuisto, Römminkatu 22, 44100 Äänekoski

JÄRJESTÄVÄT YHDISTYKSET:

Ala-Keiteleen Kennelkerho
Suolahden Metsästysseura
Hietaman Haukku